Merak Ettikleriniz

Diyetinizi koşu bandı gibi spor aletleri ile destekleyerek daha hızlı şekilde kilo verebilirsiniz. İstediğiniz ortama koyarak rahat bir şekilde spor yapmanızı sağlayan spor aracı ile hem sağlıklı olabilir hem de istenmeyen ağırlıklardan kurtulabilirsiniz. Peki koşu bandı almayı düşünen veya koşu bandı alacak tüketicilerin bu cihazları satın alırken nelere dikkat etmesi gerekir?

İdeal Koşu Bandı Seçimi Nasıl Yapılır?

Size bu yazımızda koşu bandı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde anlatmaya çalışacağız. Birçok koşu bandı markası ve çeşidi bulunmaktadır. Peki içlerinden size en uygunu hangisi?

Gelin iyi bir koşu bandı seçimi nasıl yapılır size maddeler halinde anlatalım...

Modern yaşamın öğrenci, ev hanımı ya da çalışan fark etmeksizin hemen herkesi hareketsizliğe yöneltmesi, kişilerin zamanla kilo almasına ve sağlıklarını günden güne kaybetmesine zemin hazırlıyor. Yaz aylarının son derece sıcak, kış aylarının ise yağışlı ve soğuk geçmesi, dış mekan sporlarının ve uzun süreli yürüyüşlerin de kısıtlı olmasına neden oluyor.

Spor salonuna gitmeye zaman bulamayanlar için ULTIMA markası tarafından hazırlanan ve kendi içlerinde farklı kullanım amaçlarıyla hazırlanan ULTIMA GYM, ULTIMA GYM-PLUS, ULTIMA CARDIO, ULTIMA PRO-FIT ve ULTIMA TRAINER kondisyon bisikletleri, bu noktada devreye giriyor.

Son yıllarda artan iş yükü nedeniyle spora vakit ayıramayanların bu ihtiyaçlarını evlerine aldıkları spor aletleri ile karşıladıkları, ancak sakatlanmamak için evde spor yaparken çok dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

Esneyin ve Isının

Spordan önce yapılacak esneme hareketleri, kasların yumuşayarak spor esnasında daha rahat hareket etmesini ve sonrasında daha rahat bir şekilde dinlenmesini sağlar. Esneme hareketlerini abartmadan ve yavaş yapmalıyız, yoksa çeşitli rahatsızlıklara sebep olabilirler. Esnemeyi ısınma hareketleri izlemeli. Bedenin, yoğun kan dolaşımına ve oksijene ihtiyacı olduğundan 10- 20 dakikalık ısınma hareketleriyle nabız atışı yükseltilir, vücut ısınarak yoğun egzersizlere karşı hazır duruma geçer ve spordan sonra ağrı ve sızı olmasını engeller.

Koşu bantlarının periyodik olarak silikon koşu bandı yağı ile yağlanması gerekmektedir.

ULTIMA haricindeki bütün koşu bantlarının her 3-4 kullanımda bir silikon sprey ile yağlanması gerekmektedir.

Dünya üzerinde üretilen gerek profesyonel , gerekse ev tipi bütün koşu bantlarının zemini MDF üzerinde dönen bant esasına göre dizayn edilmiştir.

MDF gibi, sert zeminler üzerinde tempolu yürümenin ve koşmanın uzun vadede 2 tane olumsuz sonucu yaşanabilmektedir.